ضبط غیر متمرکز یا Axis Edge Storage
شنبه دهم شهریور ماه 1397  (14:11)

جدول فهرست

1.ضبط غیر متمرکز (Edge Storage) چیست؟

2.چرا از ضبط غیر متمرکز (Edge Storage) استفاده می کنیم؟

1-2.فرآوانی ضبط

2-2.محیط هایی با پهنای باند پایین

3-2.نصب و راه اندازی کنترل از راه دور و نظارت بر پردازنده

3.نرم افزار مدیریت ویدئو

1-3. ایستگاه دوربین Axis

2-3 نرم افزارهای ضبط ویدئو از شرکای Axis 

4.نتیجه گیری

5.اصطلاحات و واژه های اختصاری

6.لینک های مفید

 

 

 

1.ضبط غیر متمرکز (Edge Storage) چیست؟

ضبط غیر متمرکز (Edge Storage) عملیاتی است که امکان ضبط ویدئو را به طور مستقیم بر روی کارت حافظه SD در محصولات تحت شبکه Axis نظیر دوربین ها، رمزگذارهای ویدیویی و دستگاه های ذخیره سازی با قابلیت اتصال به شبکه (NAS) مقدور می سازد. این فناوری، یک راه حل مناسب برای ضبط مقرون به صرفه از راه دور است و به ویژه برای مواردی کاربرد دارد که در آن مکان ها پهنای باند، محدود بوده و یا اصلاً در دسترس نباشد. با استفاده از این فناوری، تصاویر با کیفیت بالا به طور مستقیم بر روی کارت حافظه SD دوربین ذخیره می شوند. این قابلیت، نیاز به یک سِروِر داخلی را حذف می کند.

فناوری Edge Storage، طراحی راه و روش های متغیر و قابل اعتماد را برای سیستم های ضبط کننده امکان پذیر می سازد، پهنای باند مورد استفاده را بهینه سازی کرده، هزینه ها را تا حد زیادی کاهش می دهد و کنترل از راه دور را ممکن می کند. ضبط ویدئو با کیفیت بالا در شرایط پهنای باند کم و کنترل آن از راه دور توسط این فناوری قابل انجام است؛ همین طور نصب سیستم ها و نظارت بر پردازنده ها نیز با Edge Storage مقدور است. اگر از فناوری Axis Zipstream در کنار فناوری Edge Storage استفاده شود، پهنای باند و تجهیزات مورد نیاز ذخیره سازی تا حد زیادی در مقایسه با شرایط قبلی، کمتر خواهد بود. به علاوه، ضبط غیر متمرکز از طریق ضبط پیوسته باعث افزایش اعتماد به سیستم شده و قادر است مجموعه بایگانی از ویدئوها را ثبت کند؛ این قابلیت در مواردی که سِروِرها به خوبی کار نمی کنند و عملیات ضبط با شکست مواجه می شود کاربرد فرآوان دارد.

ضبط غیر متمرکز یا Edge Storage توسط نرم افزارهای مدیریت ویدئو و ایستگاه دوربین Axis قابل کنترل و هماهنگی است. کاربردها و نظارت بر ضبط ویدئو با پوشش شبکه، در مکان هایی مانند فرودگاه یا سیستم های حمل و نقل که برای ضبط از دوربین های Axis استفاده می کنند و این تأسیسات برای آن ها حیاتی می باشند، دارای پوشش شبکه محدود است.

*برای اطلاعات بیشتر در مورد فناوری Axis Zipstream می توانید این بخش را مشاهده کنید.

 

2.چرا از ضبط غیر متمرکز (Edge Storage) استفاده می کنیم؟

با استفاده از فناوری ضبط غیر متمرکز می توانید فرآیند دستگاه ضبط ویدئویی تحت شبکه را به راحتی به صورت محلی، نصبو کنترل کرده و فرآیند ضبط بر روی کارت حافظه SD / SDHC مدیریت کنید و یا می توانید ضبط را از طریق ذخیره سازی در شبکه مانند NAS به اشتراک بگذارید. استفاده از روش ضبط غیر متمرکز فواید زیادی دارد؛ امکان ضبط ویدئو در پهنای باند پایین و ذخیره سازی آن و همچنین کنترل از راه دور تأسیسات آن، مهم ترین مزایای این فناوری می باشند. علاوه بر این، این فناوری امکان ضبط در سیستم های نظارت بر پردازنده ها را ممکن می سازد.

1-2.فرآوانی ضبط

Edge Storage در بعضی موارد به سیستم های ذخیره سازی محلی یا پردازنده ها که با عنوان یک واحد مرکزی برای ذخیره اطلاعات استفاده می شوند، اشاره دارد. با این فناوری، ویدئوها به صورت محلی ضبط می شوند؛ هر زمان که امکان دسترسی به سیستم مرکزی یا ضبط پیوسته ویدئو مقدور نباشد، این فناوری در راستای VMS عمل می کند.

Edge Storage یا ضبط غیر متمرکز یک راه حل کارآمد برای ضبط ویدئو است؛ این فناوری قادر است در مواردی که وقفه هایی در شبکه رخ می دهد تصاویر را به طور موقت بر روی کارت حافظه SD در حافظه دوربین ذخیره کند. هنگامی که سیستم ها دوباره راه اندازی شوند و به عملیات عادی بازگردند، سیستم VMS مرکزی قادر است به طور خودکار به شبکه اصلی متصل شود و کلیپ های ویدئویی را که دوربین از دست داده است بازیابی نماید و آن ها را با یکدیگر هماهنگ کند (همان طور که در شکل 1 نشان داده شده است). به این ترتیب کاربر قادر است ضبط ویدئو را بدون وقفه انجام دهد حتی اگر اتصال به شبکه با اختلال همراه باشد؛ بنابراین Edge Storage قابلیت اطمینان به سیستم را افزایش داده و از لحاظ کاربردی محافظت شده قلمداد می شود.

 Axis camera -Edge storage - دوربین- اکسیس دوربین axis

                                                   شکل1: Edge Storage پس از شکست در اتصال به شبکه

 

فناوری Edge Storage قابلیت سازگاری با اکثر محصولات NAS را دارد. بسیاری از محصولات شبکه می توانند از این فناوری پشتیبانی کنند. برای استفاده از محصولات Axis باید کارت حافظه SD و محصولاتی را انتخاب کنید که بتواند از این فناوری پشتیبانی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات Axis و آخرین سیستم عامل ها به فصل 6 مراجعه کنید.

2-2.محیط هایی با پهنای باند پایین

فناوری Edge Storage تجزیه و تحلیل ویدئو را در شرایطی که پهنای باند بسیار کم است و امکان دسترسی به ویدئوهای بیشتر مقدور نمی باشد، بهبود می بخشد. برخی از کاربردها شامل مشاهده و کار با اپلیکیشن های موبایل و همچنین سیستم هایی با مقیاس بزرگ تر مانند نظارت بر امور شهرها می باشد.

با ترکیب و ادغام نمایشگرهای پهنای باند کوتاه و سیستم های ضبط با کیفیت بالا، کاربران می توانند پهنای باند را تقویت کرده و دسترسی به جزئیات و ضبط ویدئوهای با کیفیت برای شناسایی دقیق اشیای موجود در تصاویر را بهبود بخشند.

3-2.نصب و راه اندازی کنترل از راه دور و نظارت بر پردازنده

فناوری Edge Storage امکان ضبط ویدئو با کیفیت بالا و نصب و راه اندازی و همچنین نظارت بر فرآیند ضبط را از راه دور ممکن می سازد. این قابلیت به ویژه برای سیستم هایی که با اختلال شبکه رو به رو هستند مانند دوربین های داخل قطار، کاربرد دارند. با این فناوری، دوربین می تواند تصاویر را در یک وسیله نقلیه ضبط کند و سپس به راحتی به سیستم مرکزی متصل شده و در هنگام توقف قطار در ایستگاه، ویدئوها را به سیستم اصلی ارسال نماید.

Axis camera - دوربین اکسیس

شکل 2: دوربین با فناوری Edge Storage در نصب پردازنده

 

3.نرم افزار مدیریت ویدئو

هنگامی که ضبط غیر متمرکز با نرم افزارهای مدیریت ویدئو، VMS ادغام شوند، نظارت قوی تر و قابل اعتماد بر سیستم ممکن خواهد بود و می توانید تأسیسات نظارتی حیاتی یا ایستگاه متحرک را راه اندازی کرده و مدیریت آن را بر عهده بگیرید.

1-3. ایستگاه دوربین Axis

ایستگاه دوربین Axis، فناوری Edge Storage را برای ضبط مازاد پشتیبانی می کند.

2-3 نرم افزارهای ضبط ویدئو از شرکای Axis (بر اساس واژه های آخر مقاله ترجمه شده است)

 فناوری Edge Storage توسط توسعه دهندگان و شرکای کاربردی Axis ، ADP، از جمله Aimetis، Genetec، Milestone، SSI و SeeTec حمایت می شود. 

  
می پسندم (1)   |   

اطلاعات تماس

  تهران،خیابان ولیعصر، خیابان کاج آبادی ، ساختمان پارک، شماره 114 ، طبقه 8
  آدرس روی نقشه گوگل
  09352451357
  75981018
  42694902
  info@axiscenter.ir

ارتباط مستقیم با کارشناسان

راهنما و سئوالات متداول